Locuri Munca

Locul de muncă este închis. Culesul coacăz roșu
Numele CompanieiBTG Fruit bv
SectorZacht fruit (aardbeien/bessen/frambozen/kersen)
ProvinceGelderland
OrașZoelmond
Tipul de angajare
  • Seizoenswerk
Descrierea postului

- Recoltarea coacăzului roșu sub pavilioane cu folie la o înălțime de aproximativ 1,8 m
- Fructele atârnă la o înălțime de la 0,5 m la 1,8 m
- Coacăzele roșii sunt colectate la cutii de 5 kg
- Casetele complete sunt aduse la sfârșitul rândului
- Lucrarea este într-o poziție în picioare în afară
- Condițiile meteo pot fi diferite, de la (30 C) la zile reci și umede (15 C)

- Este necesară o motivație ridicată și disponibilitate de a furniza o muncă bună
- Din cauza activităților de la locul de muncă, o stare fizică bună
- Experiența de muncă nu este necesară
- Cunoașterea limbii engleze este necesară
- Norma de producție este necesară, cantitatea de kg colectată este înregistrată de la fiecare colector
- Recoltarea peste normă, angajații primesc suplimentar un bonus

Lucrările încep de la sfârșitul lunii iulie până la începutul lunii august, contract pentru maxim 3 sau 4 săptămâni
- Munca depinde de condițiile meteorologice, de cantitatea de fructe pe care o vrăjitoare trebuie colectată și de numărul de angajați
- Orele de lucru de la 6:45 am la 5 pm, cu o pauză la 9:30 - 30 min, 12:30 - 30 minute și 15:00. - 15 min, în total 9 ore de muncă pe zi
- Sâmbăta lucrează doar 5 ore, deci în total aproximativ 50 de ore pe săptămână
- Duminica este liberă de la serviciu
- Trebuie să îți iei propriile haine de lucru (cizme de ploaie și pelerină de ploaie)
- Angajatorul oferă cazare care se află în sediul companiei. Unitățile rezidențiale sunt pentru 4 persoane și complet mobilate. Unitatea rezidențială are 2 dormitoare duble, o bucătărie cu frigider și o farfurie pentru gătit, TV, mașină de spălat, baie și toaletă. Aceste unități rezidențiale sunt îngrijite și ordonate, sunt închiriate în fiecare an doar pentru sezonul colectiv. În plus, există și un apartament în clădirea companiei, unde există camere de 2 sau 4 persoane, cu bucătărie comună-cantină, baie și toaletă. Aceste camere sunt de asemenea complet echipate.
- Trebuie să-ți aduci propriul așternut, sacul de dormit și perna
- Costul locuinței este de 70 EUR pe săptămână inclusiv (energie electrică, gaz, apă)
- Asigurarea de sănătate este asigurată de Angajator, costul fiind de 23,73 EUR pe săptămână
- Salariul este potrivit olandezilor (CAO), plata pe oră brută 10,21 € (21 ani sau mai mult)

Compania a fost fondată în 1990 și este specializată în cultivarea coacăzului roșu.
Compania este situată în satul Buren, este un oraș mic, există un magazin în apropiere. La o distanță de 10 km de companie se află un oraș mare Tiel (aproximativ 25.000 de locuitori).

Numărul anunțului4945