Locuri Munca

Recoltarea de mere și pere
Numele CompanieiMts. Smits
SectorHard fruit (appels/peren)
ProvinceZeeland
OrașOvezande
Descrierea postului

- Recoltarea de mere și pere
- Munca se face manual în poziție vertical
- fructele culese sunt puse într-un container, care este tras cu un tractor
- Fructe de coroanele sunt colectate cu scară mica
- Se recoltează în medie 200 kg de fructe pe oră

- Candidații trebuie să fie motivați pentru a oferi o muncă bună
- Este necesar să colectați cu precauție merele și perele pentru a nu le deteriora
- Este necesară cunoașterea limbii engleze sau germane
- Este necesară o experiență profesională în sectorul agricol
- Sunt preferate grupuri de persoane, de exemplu, 4 persoane care vin să lucreze împreună
- Pentru grupurile care vin să lucreze împreună, nu este necesar ca toți să vorbească engleza sau germana. Este suficient dacă o persoană face asta
- Din cauza activităților de muncă bună condiție fizică

- Lucrul începe de la sfârșitul lunii august, contractul este de 4 până la 6 săptămâni
- Munca este de 45-48 ore răspândită pe parcursul a 6 zile pe săptămână, de la 08:00 până la 18:00, 2 pauze în timpul zilei
- Sâmbătă, munca este o jumătate de zi
- Nu se face nici o lucrare duminica
- Angajatorul oferă locuințe, costul este pentru angajat € 75 - pentru o săptămână inclusiv (electricitate, gaz, apă)
Locuința este în unitate de locuit mobilată, situată la fermă. Într-o unitate vii se află 4 până la 5 persoane. Există 3 dormitoare, bucătărie, duș și toaletă într-o unitate de locuit.
- Asigurarea de sănătate este organizată de către Angajator, costurile fiind pentru angajat € 23,73 pe săptămână
- Salariul este conform CAO-ului olandez, plata pe oră brute de 10,21 €

Compania are 40 de hectare de mere și pere și este situată în Olanda. La companie funcționează 32 de lucrători sezonieri din Polonia, Lituania și Olanda.
Este foarte important pentru această companie că există o atmosferă plăcută și plăcută la locul de muncă și între angajați în timpul sezonului de recoltare.

Numărul anunțului5999