Locuri Munca

Recoltarea merelor și perelor în livadă
Numele CompanieiMts van Schaik Wellner
SectorHard fruit (appels/peren)
ProvinceFlevoland
Orașzeewolde
Tipul de angajare
  • Seizoenswerk
Descrierea postului

- Recoltarea de mere și pere în câmp
- Munca se face manual în poziție verticală, este o muncă ușoară
- Fructe decupate sunt puse într-un container, care este tras de un tractor

- Candidații trebuie să fie motivați pentru a oferi o muncă bună
- Din cauza activităților de muncă bună condiție fizică
- Este necesară cunoașterea limbii engleze
- Datorită naturii lucrării, se preferă o înălțime a angajaților de 1,75 m
- Nu este necesară o experiență profesională în sectorul agricol
- Angajatul trebuie să lucreze în condiții meteorologice diferite

- Începerea lucrărilor la 26 august pentru perioada de 8 săptămâni
- Munca se întinde pe o perioadă de 6 zile pe săptămână, aproximativ 40 de ore pe săptămână,
- Nici o lucrare nu se face duminica
- Ngajatorul oferă locuințe plătite, costul este de 70 €, - pentru o săptămână inclusiv (electricitate, gaz, apă, Wi-Fi)
- Locuința este la proprietatea companiei și este complet mobilată, inclusiv mașină de spălat, cuptor cu microunde, feluri de
mâncare. Există dormitoare cu 4 sau 8 persoane într-o cameră, 2 toalete, 2 dușuri, o bucătărie comună și o cameră de zi.
- Asigurare medicala platita de angajator: 21,14 euro/saptamina
- Salariul este conform Olandei (CAO), plata pe oră brute de 9,94 EUR

Compania are 20 de hectare de mere și pere și este situată în Olanda. În sezonul de recoltarea lucrează cu 24 de persoane.

Numărul anunțului6046