Locuri Munca

Recoltarea și cultivarea căpșunilor
Numele CompanieiP.N.M. Hendrickx
SectorZacht fruit (aardbeien/bessen/frambozen/kersen)
ProvinceNoord-Brabant
OrașRijsbergen
Tipul de angajare
  • Seizoenswerk
Descrierea postului

Lucrarea este foarte diversă și include:
- Recoltarea și sortarea căpșunilor
- Dezosarea și tăierea florilor de căpșuni
- Se lucrează în picioare în seră, în genunchi în tuneluri și în câmp

- Candidații trebuie să fie motivați pentru a furniza o muncă bună
- Cunoștințele lingvistice sunt preferate engleza
- Este preferată experiența de lucru cu culesul căpșunilor
- Datorită activităților de la locul de muncă este preferată condiția fizică bună
- Fără alergii la căpșuni

- Durata contractului până la sfârșitul lunii aprilie - 25 iulie 2020.
- Timp de lucru 6 zile pe săptămână, de luni inclusiv sâmbătă, în medie 38-45 de ore pe săptămână
- Munca zilnică începe de obicei la 7.00 dimineața, cu colectarea căpșunilor până la 12.00, după-amiaza lucrarea este cu grijă și cultivarea plantelor, există o varietate de muncă și poziție. Lucrările se termină de obicei la ora 16.00
- Duminica este gratuită, numai dacă este nevoie de muncă este jumătate de zi
- Angajatorul asigură locuințe, costul este pentru 35 EUR angajat - pentru o săptămână inclusiv (mașină de spălat, electricitate, gaz, apă, internet, wifi)
- Locuința este amplasată în sediul companiei. Este un contingent rezidențial complet mobilat, există un dormitor de 2 sau 1 persoană. Instalațiile sanitare (baie, toaletă) și bucătăria sunt împărtășite cu alți angajați.
- Asigurarea de sănătate este asigurată de către Angajator, costurile fiind pentru angajați 25,76 € - pe săptămână
- Salariul este potrivit olandezilor (CAO), plata pe oră brută de 10,05 €- (vârsta de 21 sau mai mult)

Este o mică afacere de familie și este specializată în cultivarea căpșunilor în seră, tuneluri și în câmp, situată în provincia Noord-Brabant din Olanda. Compania are aproximativ 10-12 angajați sezonieri.

Numărul anunțului6700